Reklam
Reklam

“2. Robotik Kodlama” Atölyesinin Açılışı Yapıldı

  • 08 Ocak 2019
  • 16 kez görüntülendi.
“2. Robotik Kodlama” Atölyesinin Açılışı Yapıldı
>
Ardahan Haber Merkezi

Ardahan Eğitim Vakfı (AREV) katkıları ile Ardahan Bilim Sanat Merkezinde 2.“Robotik Kodlama”atölyesi açıldı.

Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ardahan Eğitim Vakfı ortaklığıyla kurulan Kodlama ve Robotik Atölyesi´nin açılışına Ardahan yeni Valisi Mustafa Masatlı, Ardahan Milli Eğitim Müdürü Fikret Çerkezoğlu, Ardahan İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, Ardahan Eğitim Vakfı Başkanı İlter Avşar ve yöneticileri, Prof. Dr. Selçuk Şirin, Ak Parti Ardahan Belediye Başkan adayı Yunus Baydar ve çok sayıda davetli katıldı.

Ardahan’da geçtiğimiz yıl 23 Şubat İlkokulunda açılan “Robotik Kodlama” Atölyesinde eğitim gören öğrenciler önce Türkiye birincisi, ardından Ülkemizi temsil ettikleri Dünya Şampiyonasında 350 takım arasından 10’ncu oldular. Öğrencilerin bu başarısı yeni müjdeleri beraberinde getirdi.

Ardahan Eğitim Vakfı’nın desteğiyle, Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde Bilim ve Sanat Merkezi Kodlama Atölyesi oluşturuldu. Öğrencilerin eğitim almaya başladığı atölyenin açılış programına katılan Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, atölyenin yeni başarılar getirmesini dileyerek açılış kurdelasını kesti. Açılışın ardından Kodlama Atölyesi gezildi, yapılan faaliyetler hakkında katılımcılara bilgi verildi. Vali Mustafa Masatlı, atölyenin ilimize kazandırılmasına katkı sunan AREV Başkanı İlter Avşar ve Vakıf Yöneticilerine teşekkür etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ